Partnerstwa lokalne

Myślisz o rozwoju swojej okolicy lub dzielnicy? Sprawdź, czy funkcjonuje w niej partnerstwo lokalne, które łączy ludzi we wspólnym działaniu.

Kto to jest?

Partnerstwo lokalne to grupa organizacji, instytucji, firm, mieszkanek i mieszkańców, którzy wspólnie działają na rzecz rozwoju danego miejsca i społeczności. Każdy z partnerów wnosi inne doświadczenie, wiedzę i perspektywę – w myśl zasady: razem można więcej! Zazwyczaj taka lokalna koalicja funkcjonuje jako inicjatywa niesformalizowana i nie jest nigdzie zarejestrowana. Partnerstwo działa w oparciu o zasadę dialogu i wzajemnego szacunku, ma elastyczną strukturę i wiele możliwości, a kierunki działań określa w zależności od lokalnych potrzeb.

Jak nie działać w pojedynkę?

Jeśli w twojej okolicy działa partnerstwo lokalne, możesz przyjść na jedno z regularnie organizowanych spotkań, posłuchać, poznać ludzi. Być może będzie ktoś z sąsiedztwa! Możesz również obserwować je na portalach społecznościowych. Może przedstawisz swój pomysł? Może dołączysz do partnerstwa? Lokalne grupy dają szansę na poznanie mieszkanek i mieszkańców, osób reprezentujących różne firmy i organizacje z twojej okolicy. To mogą być potencjalni partnerzy i partnerki do przyszłych działań!

Informacje o partnerstwach lokalnych działających w Warszawie znajdują się na stronie:
warszawalokalnie.waw.pl/dla-partnerstw-lokalnych.

Skip to content