Budżet obywatelski
GŁOSUJĘ
GŁOSUJĘ
Wiesz, na co powinny być wydane pieniądze w twojej okolicy? Zagłosuj na najbardziej potrzebny i najciekawszy pomysł w budżecie obywatelskim!

Kto może głosować?
Każda osoba – bez względu na wiek i miejsce zameldowania.

Ile potrzeba osób?
Głosowanie jest indywidualne.

Ile mam czasu na oddanie głosu?
Głosowanie trwa około dwóch tygodni.
Co to takiego?
Budżet obywatelski daje mieszkankom i mieszkańcom możliwość decydowania o tym, na co będzie przeznaczona część pieniędzy z budżetu miasta. Każdy może zgłosić pomysł, który zmieni lub usprawni jego okolicę lub całą Warszawę. To także mieszkanki i mieszkańcy głosują i wybierają zwycięskie projekty.
Co mogę zrobić?
Możesz zagłosować na pomysł, który uznasz za najciekawszy lub najbardziej potrzebny. W ten sposób zadecydujesz o tym, na co zostaną przeznaczone pieniądze z budżetu Warszawy. Za realizację pomysłów wybranych przez mieszkanki i mieszkańców odpowiada Urząd m.st. Warszawy.
Jak głosować?
Zanim zagłosujesz, zapoznaj się ze zgłoszonymi projektami. Informacje o wszystkich pomysłach znajdziesz na stronie: app.twojbudzet.um.warszawa.pl. Na tej samej stronie możesz również oddać swój głos. Wystarczy, że zaznaczysz, które projekty wybierasz i wpiszesz swoje dane. Głosowanie przez internet jest łatwe i zajmuje niewiele czasu.
Aby zagłosować w formie papierowej, przyjdź do wyznaczonego miejsca głosowania, np. w urzędzie dzielnicy.
Gdzie znajdę informacje?
Informacje na temat budżetu obywatelskiego znajdziesz na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl, na stronach urzędów dzielnic i na Facebooku: Budżet obywatelski dla Warszawy.
Kontakty do pomocnych urzędniczek i urzędników znajdziesz tutaj: twojbudzet.um.warszawa.pl/koordynatorzy.
Krok po kroku


Wejdź na stronę
app.twojbudzet.
um.warszawa.pl.


Możesz zagłosować
w jednej wybranej
dzielnicy oraz na poziomie
ogólnomiejskim.


Wybierz pomysł lub
pomysły, na które chcesz
zagłosować.


Wpisz swoje dane
osobowe.

Zagłosuj!
Pamiętaj, zagłosować możesz tylko raz. Głosowanie odbywa się tylko w określonym terminie w ciągu roku.
Spis treści:





Zakładka „Jak działać w mieście i realizować swoje pomysły” powstała przy współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy na podstawie publikacji „Warszawa po mojemu – Jak działać w mieście i realizować swoje pomysły”.
Oprawę graficzną tej części przygotowała Marianna Wybieralska.