Bankomat nasion – akcja Stołecznego Zarząd Zieleni*

W siedzibie zarządu przy ul. Kruczej 5/11D pojawił się Bankomat Nasion, z którego każdy mieszkaniec może pobrać wybrane nasiona kwiatów, np. maku pospolitego, rumianku, chabru czy maciejki i zasiać je w dowolnym miejscu.

Stołeczny Zarząd Zieleni po raz kolejny uruchomił akcję wspólnego tworzenia łąk kwietnych w mieście. W siedzibie zarządu postawiono Bankomat Nasion, z którego każdy mieszkaniec może pobrać wybrane nasiona kwiatów.

– Wystarczy wziąć jedną miarkę, znaleźć miejsce do wysiewu, posiać, podlać i czekać aż np. Eszolcja Kalifornijska lub Onętka Kosmosu wykiełkują. Polecamy i zapraszamy do nas – zachęca Zieleń Warszawska. Biuro otwarte jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00.

Łąki kwietne w mieście pełnią bardzo ważną funkcję. Wpływają korzystnie na środowisko redukując gazy cieplarniane i smog. Są także schronieniem i źródłem pokarmu dla owadów i ptaków. W przeciwieństwie do ściśle zaplanowanej zieleni, skoszonych trawników i przyciętych drzewek, na łące roślinność może rozwijać się w nieograniczony sposób.

Łąki kwietne wykonane w 2016 dzięki budżetowi partycypacyjnemu.

* Jak poinformował na facebooku Zarząd Zieleni, nasiona już się skończyły. A to znaczy, że akcja się przyjęła. Liczymy, że uda się ją powtórzyć za rok.

Dziękujemy za to, że chcieliście skorzystać z naszego Bankomatu Nasion i tak licznie nas odwiedzaliście w ostatnich…

Opublikowany przez Zieleń Warszawska Piątek, 7 czerwca 2019

Informacja ze strony dobrewiadomosci.net.pl

Skip to content