Bądź artystą! Warsztaty plastyczne

Zapraszamy dzieci powyżej 8 roku życia, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w warsztatach sztuki rysowania i malowania dla początkujących.

Zajęcia odbywać się będą w sieci przez trzy dni (po ok. 1,5 godziny). Codziennie nieco teorii i czas na własną twórczość.

Pierwszego dnia przedstawiona będzie krótka lekcja szkicu miękkim ołówkiem tak, aby wiedzieć na czym polega np. sztuka dobrej kompozycji obrazu, ujęcia prawidłowych proporcji, jak obserwować układ światła i cienia, by go w odpowiednim miejscu zaznaczyć i uzyskać trójwymiarowość obiektu, który chcemy naszkicować.

Aby urządzić sobie w domu pracownię artystyczną, każdy uczestnik warsztatów będzie mógł wypożyczyć z biblioteki sztalugę stołową (za kaucją 50 zł), którą należy zwrócić do 2 dni po zakończeniu spotkań.
Pozostałe narzędzia artysty takie jak: miękki ołówek (B5), komplet pasteli, farby, pędzle i itp. należy przygotować we własnym zakresie.

Warsztaty odbędą się na platformie internetowej, do której kontakt uczestnicy dostaną po uprzednim zarejestrowaniu się na zajęcia.

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona. Zapisy online przez stronę www.mbddim.pl (kalendarz)

KIEDY?: I termin: 6 – 8 lipca 2020, 11:00; II termin: 10 – 12 sierpnia 2020, 11:00

Skip to content