Alert dla zwierząt! – ursynowska zbiórka darów

W dniu 4 listopada ruszyła dziewiąta edycja akcji „Alert dla zwierząt”, czyli ursynowska zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt, przebywających w schroniskach i przytuliskach. W związku z tym zwracamy się do mieszkańców Ursynowa o przekazywanie: karmy dla kotów i psów (suchej oraz puszek), misek, smyczy, obroży, zabawek oraz środków do mycia misek (płynów i szczotek). Prosimy o nie przynoszenie kocy i kołder. Akcja potrwa do 8 grudnia. Dary można składać w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61 – w godzinach pracy urzędu tj. 8.00-16.00, poniedziałki do 18.00) oraz w Dzielnicowym Ośrodku Kultury (ul. Kajakowa 12b).

W tym roku do akcji wkracza również Pucek Ursynowski, czyli postać pieska stworzona na rzecz promocji działań związanych z opieką i troską o zwierzęta mieszkające na terenie naszej dzielnicy. Postać pieska pojawiła się w przestrzeni Ursynowa na plakatach, stronie internetowej oraz Facebooku i m.in. namawiała mieszkańców do sprzątania po pupilu, pamiętania o wystawianiu misek z wodą podczas upałów w przestrzeni miejskiej, zachęcała do adopcji zwierzaka ze schroniska.

Na potrzeby „Alertu dla Zwierzą” Pucek Ursynowski zachęca dzieci do udziału w zbiórce. Szkoła, która zbierze najwięcej darów otrzyma w nagrodę metalową miskę-poidełko w kształcie Pucka Ursynowskiego, którą w miesiącach maj-wrzesień będzie mogła zainstalować przed budynkiem i tym samym wpisać się w mapkę miejsc przyjaznych zwierzętom, która jest dostępna na stronie Urzędu Dzielnicy Ursynów http://ursynow.pl/.

Ponadto zwycięska szkoła wybierze klasę, która w jej przekonaniu najaktywniej przyłączyła się do zbiórki. Każdy uczeń zwycięskiej klasy otrzyma w nagrodę zestaw gadżetów związanych z Puckiem Ursynowskim: torba, miska turystyczna dla psa, świecący breloczek w kształcie kości oraz gra edukacyjna. 

Skip to content