Akademia Dzikiej Ochoty

18 czerwca 2019 r. Akademia Dzikiej Ochoty rozpoczyna cykl edukacyjny #ichmiasto. Sześcioro świetnych edukatorów, aż 30 różnorodnych zajęć do wyboru, od czerwca do października, wszystko za darmo! To pierwszym tak duży, oficjalny, sponsorowany i promowany przez miasto cykl dotyczący edukacji przyrodniczej!

Spotkamy się w parkach, skwerach i przy ulicach. Będą spacery dużych i małych, przed pracą i po pracy, będą nawet wycieczki rowerowe. Opowiemy o ptakach, ssakach, owadach, grzybach, ale też poświęcimy uwagę mniej znanym tematom np. martwemu drewnu i jego roli w ekosystemie, gatunkom ruderalnym i ich niezwykłym przystosowaniom do życia w trudnych warunkach czy faunie glebowej – wielkiej fabryce, która rozkłada materię organiczną.

Jeżeli chcecie być na bieżąco, wiedzieć co przygotowaliśmy na najbliższe dni, tygodnie, miesiące, jeżeli chcecie oglądać wybrane i oznaczone przez fachowców perełki miejskiej przyrody zalajkujcie Akademia Dzikiej Ochoty.
Zapraszamy!

 

Wiosna w Warszawie fot. Dzika Ochota
A na zdjęciu dzika, spontanicznie wyrastająca łączka kwietna przy zejściu do podziemia na Dworzec Centralny. Żmijowce, krwawniki, raj dla trzmieli i pszczół.

Informacja z facebooka Dzikiej Ochoty.

Skip to content