Sadź! Podlewaj! Wygrywaj! 36. konkurs “Warszawa w kwiatach i zieleni”

W tym roku już po raz 36. Warszawa daje mieszkańcom możliwość zazielenienia miasta. „Warszawa w kwiatach i zieleni” to konkurs, do którego warszawiacy zgłaszają własne przydomowe ogródki i balkony, osiedlowe ogrody, a nawet ukwiecone okna i wspólnie dbają o wizerunek Warszawy. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 lipca.

W ramach konkursu odbywają się bezpłatne warsztaty ogrodnicze, Rowerowe Rozdanie Roślin oraz możliwość skorzystania z porad warszawskiego eksperta ogrodniczego.

Zero waste, ogrodnictwo czy ekologia to aktualne tematy, którymi interesują się warszawiacy. „36. Warszawa w kwiatach i zieleni” także do nich nawiązuje. W konkursie może wziąć udział każda mieszkanka i każdy mieszkaniec Warszawy, firma lub instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy osób. Ogrody będą nagradzane w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma, sąsiedzi. Co roku przyznawana jest też Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, który był propagatorem zazielenienia stolicy. Towarzystwo Przyjaciół Warszawy przyzna nagrody w następujących kategoriach: balkon, loggia i okno, ogródek przydomowy, tereny ogólnodostępne, osiedla i inne formy zieleni miejskiej.

Dodatkowo zostanie przyznany tytuł „Mistera kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku oraz Nagroda Specjalna Warszawska Zarządu Głównego TPW za szczególne zasługi na rzecz krzewienia idei konkursu. Po raz pierwszy zostanie także wręczona Nagroda Za Najbardziej Zieloną Odpowiedź – czyli wpis w formularzu konkursowym swoją ulubioną roślinę.

Historia konkursu sięga czasów przedwojennych, kiedy zapoczątkował go prezydent Warszawy Stefan Starzyński. Wydarzenie zostało wskrzeszone w latach 70. Przez lata „Warszawa w kwiatach i zieleni” ewoluowała, żeby stać się największym i najładniejszym festiwalem w Polsce. Jedno się nie zmieniło – cały czas kluczowy jest konkurs, do którego każdy może zgłosić swój ogród, ogródek, balkon, a nawet ukwiecone okno. Zgłoszenia do konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” można przesyłać do 7 lipca 2019r.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.warszawawkwiatach.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/warszawawkwiatach.

Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy

Partner: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

 

Warszawa w kwiatach i zieleni - plakat konkursu 2019
Skip to content