O nas

O WARSZAWA LOKALNIE

KONTEKST
Warszawa to duże, europejskie miasto, ale też „suma” dzielnic, sąsiedztw, miejsc – tego co lokalne, bliskie ludziom, ważne dla nich. Coraz więcej rodzi się w mieście inicjatyw sąsiedzkich, ludzie organizują się i angażują lokalnie. Coraz więcej mieszkańców miasta chce mieć głos i wpływ na to, co dla nich ważne. Chcemy wyposażyć warszawiaków w wiedzę oraz konkretne narzędzia, żeby mogli działać skuteczniej.

POMYSŁ
Pomysł na działania wspierające aktywnych warszawiaków powstał w Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy. CKS, dostrzegając potrzebę takiego wsparcia, postanowiło zaprosić do współpracy organizację pozarządowe. Warszawę Lokalnie tworzą przede wszystkim warszawiacy, wspierani przez warszawskie organizacje doświadczone w działaniach z mieszkańcami, animatorami, lokalnymi instytucjami i partnerstwami.

LUDZIE ROBIĄ MIASTO
Zależy nam, żeby działać na rzecz i ze społecznościami lokalnymi na wielu poziomach – zaczynając od wspierania grup sąsiedzkich, poprzez prowadzenie miejsc aktywności lokalnej, po animowanie partnerstw w skali osiedla, dzielnicy i miasta. Zapraszamy do współpracy, bo wierzymy, że to ludzie „robią miasto”!

Partnerzy: