Lokale na krótkie działania

Miejskie lokale na krótkie działania

Nie trzeba być organizacją pozarządową czy firmą, żeby skorzystać z miejskiego lokalu użytkowego . Także my, aktywni mieszkańcy, możemy wynająć taki lokal na nasze działania! Ograniczeniem jest czas – musimy się zmieścić w 1 miesiącu (jeśli planujemy codzienne wydarzenia) lub w maksymalnie 3 miesiącach (jeśli planujemy wydarzenia tylko w niektóre dni tygodnia, np. w weekendy).

Z jakiego lokalu można skorzystać?

Urząd Miasta i urzędy dzielnic umożliwiają skorzystanie z lokali, które w danej chwili nie są używane z różnych powodów, np. przygotowywanego konkursu na najem, remontu czy sprzedaży.

Informacje o miejskich lokalach użytkowych oraz dane kontaktowe do zakładów gospodarowania nieruchomościami (ZGN) znajdują sie na stronie www.sprawylokalowe.um.warszawa.pl.

 

Chciałabym/chciałbym skorzystać z takiej możliwości, co powinnam/powinienem zrobić?

Procedura nie jest skomplikowana – należy wystąpić z wnioskiem (pismem) o krótkotrwałe udostępnienie lokalu na działania – zarówno komercyjne, jak i o charakterze niezarobkowym – takie jak np. wystawa, sesja fotograficzna, happening czy zbiórka darów. Przestrzeń jest udostępniana na kilka godzin lub dni, maksymalnie do miesiąca, a w przypadku korzystania cyklicznego (np. w każdy poniedziałek) – do trzech miesięcy.

Wysokość opłat za korzystanie z lokalu ustala zarząd dzielnicy. Co ważne, przy realizacji przedsięwzięć niekomercyjnych, np. kulturalnych lub społecznych, możliwe jest ponoszenie opłat jedynie za media.

 

Zasady korzystania z lokali na krótkie działania

Znajdziesz w załączonej ulotce. Szczegóły można znaleźć w zarządzeniu Prezydent Warszawy.

 

Źródło:

http://inicjatywa.um.warszawa.pl/na-glownej/lokale-na-kr-tkie-dzia-ania

Materiały do pobrania
  • OPIS PLIKU

    ulotka - lokale na krótkie działania