Podwórkowa Gwiazdka

Czym jest Podwórkowa Gwiazdka?

Podwórkowa Gwiazdka to akcja sąsiedzka odbywająca się w Warszawie co roku z okazji świąt. Każde sąsiedztwo może do niej dołączyć i zorganizować własne, lokalne wydarzenie. Może to być np. wspólne ubieranie osiedlowej choinki, kolędowanie, dekorowanie przestrzeni podwórka, konkursy na najlepsze pierogi zbiórki darów czy kiermasze przetworów. Jest to okazja do integracji sąsiedzkiej, ale też świadczenia sobie wzajemnej pomocy czy włączania się mieszkańców w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Jakie wsparcie oferujemy sąsiedztwom, które chcą włączyć się do Podwórkowej Gwiazdki?

1. Pakiety startowe, które mogą być pomocne w zaproszeniu sąsiadów na wydarzenie (m.in. plakaty do samodzielnego wypełnienia, kartki pocztowe), a także sąsiedzkie gadżety do przygotowania dekoracji (materiały plastyczne, sztuczny śnieg, różne gadżety świąteczne).

2. Doradztwo dotyczące organizacji inicjatywy sąsiedzkiej. Dowiesz się np. jak zachęcić sąsiadów do włączenia się w inicjatywę, jak dotrzeć do mieszkańców, możemy też pokazać Ci przykłady różnych sprawdzonych działań i podpowiedzieć rozwiązania dla Twojego sąsiedztwa. Nie zorganizujemy Podwórkowej Gwiazdki za Was, ale możemy podzielić się doświadczeniami i skonsultować Wasz pomysł.

3. Promocja Waszego wydarzenia poprzez Katalog Punktów Sąsiedzkich, który jest przewodnikiem po sąsiedzkich wydarzeniach odbywających się na terenie Warszawy.

Jak wygląda Podwórkowa Gwiazdka w praktyce? Zobacz film:

Chcesz włączyć się obchodów Podwórkowej Gwiazdki? Zgłoś się do nas: podworkowagwiazdka@gmail.com

Aktualności

Zobacz wszystkie

Czekamy na informacje o działaniach, które planujecie z okazji Podwórkowej Gwiazdki!

Wypełnij formularz
Materiały do pobrania
  • OPIS PLIKU

    Wersja .pdf plakatu. Wydrukuj i wypełnij!

  • OPIS PLIKU

    Wersja .doc do samodzielnego wypełnienia w programie Word. Wypełnij i wydrukuj!