Warszawski Dzień Sąsiada

Czym jest Dzień Sąsiada?

Dzień Sąsiada to święto aktywnych mieszkańców obchodzone od kilkunastu lat na całym świecie – także w Warszawie. Jest to przede wszystkim okazja, aby poznać się z sąsiadami, a także zacząć aktywnie działać w sąsiedztwie i zmieniać swoją okolicę.

Każde sąsiedztwo może wyjść z własną inicjatywą i świętować ten dzień np. organizując piknik, sąsiedzkiego grilla, konkurs ciast, święto ulicy, wystawę czy akcję sadzenia kwiatów. Celem Dnia Sąsiada jest integracja mieszkańców, przełamanie anonimowości w warszawskich sąsiedztwach oraz zachęcenie mieszkańców, lokalnych organizacji i instytucji do współpracy na rzecz swoich sąsiedztw.

Jakie wsparcie oferujemy sąsiedztwom, które chcą włączyć się do Warszawskiego Dnia Sąsiada?

1. Pakiety startowe, które mogą być pomocne w zaproszeniu sąsiadów na wydarzenie (m.in. plakaty do samodzielnego wypełnienia, kartki pocztowe), a także sąsiedzkie gadżety do udekorowania przestrzeni (balony, girlandy, zawieszki na drzwi). W zestawie znajdują się także farbki do malowania twarzy, kubeczki papierowe i torby ekologiczne.

2. Doradztwo dotyczące organizacji inicjatywy sąsiedzkiej. Dowiesz się np. jak zachęcić sąsiadów do włączenia się w inicjatywę, jak dotrzeć do mieszkańców, możemy też pokazać Ci przykłady różnych sprawdzonych działań i podpowiedzieć rozwiązania dla Twojego sąsiedztwa. Nie zorganizujemy Dnia Sąsiada za Was, ale możemy podzielić się doświadczeniami i skonsultować Wasz pomysł.

3. Promocja Waszego wydarzenia poprzez Katalog Punktów Sąsiedzkich, który jest przewodnikiem po sąsiedzkich wydarzeniach odbywających się na terenie Warszawy.

Jak zorganizować Dzień Sąsiada? Zobacz film:

Chcesz włączyć się obchodów Warszawskiego Dnia Sąsiada?

Zgłoś się do nas: dziensasiada@cal.org.pl

Aktualności

Zobacz wszystkie
Materiały do pobrania
  • OPIS PLIKU

    Dzień Sąsiada. Jak inicjatywy sąsiedzkie zmieniają Warszawę? Przeczytaj!