Kinga Dębiec-Czopowicz

Animatorka Mokotowa

Dzielnica: Mokotów

Kontakt: k.czopowicz@warszawalokalnie.waw.pl

Arteterapeutka, animatorka kultury. Moją codzienność wypełnia praca rękodzielnicza, edukacyjna  i społeczna. Od 2017 roku działam na rzecz budowania społeczności lokalnej na Sielcach. Staram się  realizować projekty, które tworzą lepszą rzeczywistość, wpływają pozytywnie na innych, wydobywając na światło dziennie schowany w ludziach potencjał – to napędza mnie do działania. Integruję mieszkańców wokół twórczej współpracy, bo to ona w czarodziejski sposób inspiruje i aktywizuje ludzi.
Mój cel to dotarcie do ludzi już aktywnych, a także zmobilizowanie tych, którzy chcieliby działać, ale z jakiegoś powodu tego nie robią. Pokazać im, że jest na to przestrzeń. Ja na każdym kroku znajduję nowe miejsca i ludzi otwartych na współpracę. To takie budujące! Mam wrażenie, że wystarczy mieć pomysł, a z pewnością znajdą się ludzie, środki i narzędzia do jego realizacji.
W wolnym czasie lepię z gliny, projektuję i szyję. Uwielbiam spędzać czas ze swoją rodziną – moje córki są dla mnie niewyczerpalnym źródłem inspiracji do działań twórczych.

O Mokotowie

Działam przede wszystkim na Sielcach. Mają swój wyjątkowy klimat. To niezwykle urokliwe miejsce, pełne zieleni i ciekawej historii. Chciałabym, aby nasza dzielnica kojarzyła się z dobrym sąsiedztwem. Dla każdego będzie to oznaczać trochę co innego i właśnie ważne jest, aby każdy znalazł w tym dla siebie tyle przestrzeni, ile potrzebuje. Staram się tworzyć okazje, by sąsiedzi mogli się poznać, wspólnie coś zrobić, aby mogli wymieniać się swoimi pomysłami, wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami i pasjami. Tak po prostu, na zwykłej sąsiedzkiej życzliwości.