Jolanta Zientek-Varga

Animatorka Targówka

Dzielnica: Targówek

Kontakt: j.zientek-varga@warszawalokalnie.waw.pl

 

Jestem osobą, która wierzy, że jeśli się czegoś naprawdę, tak do kości chce, to nie może się, nie udać. Dlatego ponawiam próby stworzenia sąsiedzkiego partnerstwa w bloku, w którym mieszkam. Idzie mozolnie, ale nie zważam na to. Wiem, że któregoś dnia powstanie coś pięknego: grupa sąsiadów wspierających się w różnych sytuacjach, lubiących być razem.

Najważniejsze dla mnie są relacje z ludźmi. Dlatego nie szkoda mi czasu na działania społeczne. Dobre kontakty z innymi to najwspanialsze, co można mieć. Sensownie dawać część siebie, pomóc, wesprzeć, czy może być sprawa dająca więcej satysfakcji?

 

O Targówku

W dzieciństwie mieszkałam przy Starym Mieście. Kiedy przeprowadziłam się na Targówek, a konkretnie na Bródno, byłam nieszczęśliwa. Ale szybko okazało się, że to wcale nie takie złe miejsce i z każdym rokiem pięknieje. Jest tu dużo przestrzeni i wspaniała zieleń. Jest gdzie spacerować, zrobić zakupy, odpocząć. I jest świetne połączenie komunikacją miejską z innymi dzielnicami. Rzecz nie do przecenienia.

 

Ulubione miejsce w dzielnicy

Myślę, myślę i dochodzę do wniosku, że najbardziej lubię nasz lokalny park – Park Bródnowski. Wciąż rosną w nim drzewa owocowe, są alejki wśród krzewów, ławki. Można, będąc tam, zapomnieć o wielkomiejskości.