Anna Olczyk-Grabowska

Animatorka Bielan

Dzielnica: Bielany

Animatorka kultury, trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana trenerka FamilyLab, społeczniczka i mama dwójki dzieci.
Zajmuję się rozwojem osobistym dzieci, rodziców i nauczycieli od ponad 10 lat. Fascynuje mnie praca z człowiekiem, zarówno z tym „małym”, jak i dorosłym. Pedagogika, psychologia i sztuka to dziedziny, które stały się najważniejsze w moim życiu i pracy zawodowej z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Wspieram dzieci i dorosłych w odkrywaniu swojego potencjału, budowaniu relacji opartych na szacunku, empatii i rozumieniu potrzeb.
Od 2008 roku prowadzę Fundację Przystanek Twórczość, która działam na rzecz wspierania rozwoju twórczego, umiejętności wychowawczych i innowacyjnej edukacji. Realizuję liczne projekty edukacyjne, artystyczne i profilaktyczne na rzecz dzieci i rodzin.

O Bielanach

Na Bielanach czuję się jak w domu. Działam lokalnie od ponad sześciu lat na rzecz mieszkańców dzielnicy. Dla mnie moja dzielnica, to przede wszystkim ludzie i relacje, które sprawiają, że dobrze się tu czuję. Cieszę się, że w mojej pracy mogę współpracować z różnymi osobami: mieszkańcami, osobami pracującymi w instytucjach kulturalnych, bibliotekach, organizacjach pozarządowych, szkołach, urzędzie… Staram się scalać te różne perspektywy, zauważać potencjał, potrzeby i zamieniać je w działania. Dobre relacje z ludźmi pozwalają rozwijać się i działać na rzecz mieszkańców Bielan.
Niewątpliwie ogromnym atutem Bielan jest piękna przyroda, parki i lasy.

Kontakt:

a.olczyk@warszawalokalnie.waw.pl