10/06/2017

Zakochaj się w dzierganiu na Szembeka!

Miłośnicy robienia na drutach łączcie się! Kolejny raz druty i szydełka skrzyżują się na Grochowie. Tym razem zapraszamy Was do wspólnego dziergania na Placu Szembeka w ramach Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych.

– Idea spotkania jest prosta –  10 czerwca w godzinach 12-15 wspólnie dziergamy na placu Szembeka, tuż przed kościołem. Ci, którzy jeszcze nigdy nie próbowali, będą mogli nauczyć się podstawowych ściegów. Wprawieni rękodzielnicy wymienią się doświadczeniami i nowymi ściegami – mówi organizatorka wydarzenia, Aleksandra Wójcik.

Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych to święto obchodzone od 12 lat w drugą sobotę czerwca. Wszystko po to, by promować piękną sztukę robienia na drutach. W tegorocznej edycji weźmie udział 57 państw, w tym Francja, Stany Zjednoczone, Chiny i RPA.

Plac Szembeka to doskonałe miejsce do zaprezentowania umiejętności dziewiarskich. Wygodne ławki w cieniu drzew oraz szum fontanny zachęcają nie tylko do odpoczynku, lecz także do wspólnego tworzenia.

– Po prawej stronie Wisły mieszka wielu miłośników dziergania. Dowodem tego były dwa spotkania z serii „poWŁÓCZMY SIĘ czyli grochowskie dzierganie”, zorganizowane 27 maja oraz 4 czerwca br. Mieszkańcy Pragi Południe za każdym razem bardzo chętnie przyłączali się do wspólnego tworzenia – dodaje Aleksandra Wójcik.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Praga Południe. Wsparcia udzieliły następujące instytucje: Centrum Aktywności Lokalnej Paca 40, Centrum Promocji Kultury Praga Południe oraz Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy.

Niezależnie od tego, czy potrafisz, czy nie, przyłącz się do nas. Gwarantujemy doskonałą zabawę i mnóstwo pozytywnej energii! Pakuj druty, szydełko, ulubioną włóczkę i wpadaj na Szembeka!

Więcej informacji: https://www.facebook.com/splotinspiracji

Zakochaj się w dzierganiu na Szembeka!
Pozostałe aktualności
  • 30/10/2018 - 15/12/2018

    Podwórkowa Gwiazdka 2018 – zgłoś sąsiedztwo!

  • 10/12/2018

    Społecznościowe tworzenie miasta. Otwarte seminarium