26/06/2017 - 07/07/2017

„WIĘCEJ ŁAWEK NA NASZYM PODWÓRKU!”

„O NIE, TYLKO NIE ŁAWKI! NA NICH PIJĄ, ĆPAJĄ, HAŁASUJĄ CAŁĄ NOC!”
„ŁAWKO WRÓĆ!”

Zapraszamy na kawiarenkę „wokół ławki” 6 lipca 2017, Centrum Paca 40, w godzinach 15:00-17:30. Klimat swobodny, kawiarniany (przy kawie, ciastku, owocach), dużo przestrzeni na dyskusje. Swoimi doświadczeniami dzielą się przedstawiciele i przedstawicielki specjalizacji Animacja Kultury  Instytutu Kultury Polskiej UW, Stowarzyszenia BORIS i wszystkie osoby, których to dotyczy!

„Chcesz działać z mieszkańcami, robić coś razem? Na dobry początek – postaw na podwórku ławkę!” – to częsta rada, jaką można znaleźć w podręcznikach (zagranicznych) organizowania społeczności lokalnej. „Reszta sama się zrobi!”.

Kiedy jednak rozmawiamy z osobami podejmującymi takie działania w Warszawie, często słyszymy: „Ławki to temat kontrowersyjny, raczej dzielą niż łączą”. Można wprawdzie przytoczyć przykłady „udanych” ławek, sielskich klimatów podwórkowych, wspólnych miejsc dostępnych, publicznych, które są używane wszystkich i nikomu nie przeszkadzają, ale dominują historie z przemocą, „spożywaniem”, niszczeniem, sporami o przeznaczenie…

W ramach programu Warszawa Lokalnie chcemy ten temat otworzyć: porozmawiać w gronie działaczy i działaczek lokalnych, jak jest i co można zrobić, żeby ławkę, a tak naprawdę wspólne kawałki podwórek, osiedli, oswajać, uwspólniać, jak sobie radzić z sytuacjami, które są konfliktogenne.

Uwaga: po kawiarence, w godzinach 17:30-19:00, Stowarzyszenie CAL zaprasza do refleksji nad Warszawskim Q-Ruchem Sąsiedzkim i kameralne spotkanie podsumowujące Dzień Sąsiada!

 

„WIĘCEJ ŁAWEK NA NASZYM PODWÓRKU!”
Pozostałe aktualności
  • 30/10/2018 - 15/12/2018

    Podwórkowa Gwiazdka 2018 – zgłoś sąsiedztwo!