16/12/2017

Podwórkowa Gwiazdka 2017 – Wielki Finał 16.12.2017

Czym jest Podwórkowa Gwiazdka?

Podwórkowa Gwiazdka to akcje sąsiedzkie odbywające się w Warszawie co roku z okazji Świąt wspierane przez Q-Ruch Sąsiedzki. W tym roku Warszawski Finał, czyli kumulacja wydarzeń, odbędzie się 16.12.2017, ale możecie się spotkać w pasującym Wam terminie. Każde sąsiedztwo może do niej dołączyć i zorganizować własne, lokalne wydarzenie, np. wspólne ubieranie osiedlowej choinki, kolędowanie, dekorowanie przestrzeni podwórka, konkursy na najlepsze pierogi zbiórki darów czy kiermasze przetworów. Jest to okazja do integracji sąsiedzkiej, ale też świadczenia sobie wzajemnej pomocy czy włączania się mieszkańców w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Jakie wsparcie oferujemy sąsiedztwom, które chcą włączyć się do Podwórkowej Gwiazdki?

1. Pakiety startowe, które mogą być pomocne w zaproszeniu sąsiadów na wydarzenie (m.in. plakaty do samodzielnego wypełnienia, kartki pocztowe), a także sąsiedzkie gadżety do przygotowania dekoracji (materiały plastyczne, zimne ognie, różne gadżety świąteczne).

2. Doradztwo dotyczące organizacji inicjatywy sąsiedzkiej. Dowiesz się np. jak zachęcić sąsiadów do włączenia się w inicjatywę, jak dotrzeć do mieszkańców, możemy też pokazać Ci przykłady różnych sprawdzonych działań i podpowiedzieć rozwiązania dla Twojego sąsiedztwa. Nie zorganizujemy Podwórkowej Gwiazdki za Was, ale możemy podzielić się doświadczeniami i skonsultować Wasz pomysł.

3. Promocja Waszego wydarzenia poprzez Katalog Punktów Sąsiedzkich, który jest przewodnikiem po sąsiedzkich wydarzeniach odbywających się na terenie Warszawy.

Chcesz włączyć się obchodów Podwórkowej Gwiazdki? Zgłoś się: http://inicjatywysasiedzkie.pl/zgloszenia/

W razie pytań, napisz do nas: podworkowagwiazdka@cal.org.pl

Podwórkowa Gwiazdka 2017 – Wielki Finał 16.12.2017
Pozostałe aktualności
  • 30/10/2018 - 15/12/2018

    Podwórkowa Gwiazdka 2018 – zgłoś sąsiedztwo!