19/06/2017

Lato Seniora – cykl wydarzeń kulturalnych

W dniach od 19 czerwca do 15 września 2017 roku Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego organizuje cykl wydarzeń pod nazwą Festiwal „Lato Seniora”. Głównym przesłaniem Festiwalu jest stworzenie przestrzeni do aktywnego uczestniczenia warszawskiej społeczności osób starszych w życiu kulturalnym oraz wzmocnienie dialogu międzypokoleniowego.

 

Już 19 czerwca 2017 roku o godzinie 11:30 serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie Festiwalu do naszej placówki przy ul. Świętojerskiej 12a. Rozpoczęcie projektu uświetni koncert w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina we współpracy z Filharmonią im. Romualda Traugutta.

 

Festiwal potrwa do 15 września 2017 roku, pozwalając seniorom na uczestnictwo w okresie wakacyjnym w szeregu ciekawych spotkań ze specjalistami,  wykładów, warsztatów, koncertów, projekcji filmowych i zabaw tanecznych. Wstęp na wszystkie wydarzenia ma charakter otwarty, kierowany jest do wszystkich mieszkańców Warszawy i jest bezpłatny.

 

19 czerwca o godz. 11.30 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie drugiej edycji Festiwalu „Lato Seniora”, które uświetni koncert „Trzy Manon – Puccini, Massenet, Auber”, w wykonaniu studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina we współpracy z Filharmonią im. Romualda Traugutta.

Program koncertu:

– F. E. Auber- aria Manon „Plus de reve qui m’envire”

– F. E. Auber – aria Manon „c’est l’histoire amoreuse”

– Massenet – aria Manon „Adieu notre petite table”

– Puccini – aria Manon „In quelle trine morbide”

– Massenet – aria Manon „Je marche sur tous des chemins”

– Puccini – aria Manon „Sola, perduta, abbandonata”

– Puccini – Madrygal z II AKTU op. Manon

Wykonawcy:

– Alejandrina Vazquez – sopran

– Anna Farysej – sopran

– Hasmik Sahakyan – sopran

– Karolina Róża Kowalczyk – sopran

– Monika Kolasinska – fortepian

Lato Seniora – cykl wydarzeń kulturalnych
Pozostałe aktualności
  • 30/10/2018 - 15/12/2018

    Podwórkowa Gwiazdka 2018 – zgłoś sąsiedztwo!

  • 10/12/2018

    Społecznościowe tworzenie miasta. Otwarte seminarium